...Oficiálna         stránka SOU obchodného a DOŠ Prešov aktualizovaná 1.marca  2007...

Prijímacie skúšky

SOU obchodné a DOŠ Prešov

Prijímacie skúšky pre školský rok 2007/2008
Kritéria prijímacej skúšky pre šk.rok 2007/2008 -DOŠ
Kritéria prijímacej skúšky pre šk.rok 2007/2008 -SOU
Kritéria prijímacej skúšky pre šk.rok 2007/2008 -SOU NŠ

Študijné odbory SOUO

Prijímacie skúšky sa nekonajú.
Prijíma sa na základe výsledkov štúdia a Monitoru z matematiky a slovenského jazyka

6445 4 Kuchár, kuchárka
Absolvent sa uplatní ako kuchár v zariadeniach spoločného stravovania. Zároveň má možnosť pracovať ako prevádzkar v podnikových alebo súkromných reštauráciách, hoteloch, ubytovacích a rekreačných zariadeniach. Štúdium sa ukončuje výučným listom a maturitným vysvedčením. Absolventi tohto štúdia môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6444 4 Čašník, servírka
Absolvent sa uplatní ako čašník v zariadeniach spoločného stravovania. Zároveň má možnosť pracovať ako prevádzkar v podnikových alebo súkromných reštauráciách, hoteloch, ubytovacích a rekreačných zariadeniach. Štúdium sa ukončuje výučným listom a maturitným vysvedčením. Absolventi tohto štúdia môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6442 4 Obchodný pracovník
Absolvent sa uplatní v obchodnej sieti organizácií aj v súkromných predajniach ako predavač, obchodný prevádzkar alebo riadiaci pracovník stredného stupňa riadenia. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom a maturitným vysvedčením. Absolventi tohto štúdia môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

6444 4 Pracovník  marketingu
Absolvent je schopný odborne vykonávať činnosti, ktoré súvisia s praktickým marketingom a pracovať v oblasti ako agent  reklamných  obchodných služieb, poradca v obchode, referent obchodnej služby, odborný pracovník obchodu, obchodný sprostredkovateľ, maklér. Nadväzná príprava - štúdium na VŠ.
Štúdium sa ukončuje výučným listom a maturitným vysvedčením

Študijné odbory DOŠ

6352 6 Obchod a podnikanie

Blok predmetov podnikanie v obchode :
Absolventka je po skončení pripravená sa uplatniť v súkromnom, družstevnom a štátnom sektore ako kvalifikovaná prevádzková a riadiaca pracovníčka na úseku obstarávania, nákupu a predaja tovarov, skladového hospodárstva, vybavovania a vyhotovovania písomnosti spätých s touto činnosťou a zaisťovania ekonomických efektov podnikania.

Blok predmetov podnikanie v turistike a cestovnom ruchu:
Absolventka je po skončení pripravená sa uplatniť v sieti cestovných kancelárií ako referentka na úseku získavania zákazníka, činnosti sprostredkovateľa a vyjednávania so zákazníkmi, komplexného organizačného zabezpečenia jeho pobytu v zariadení cestovného ruchu v tuzemsku resp. v zahraničí, vybavovania a vyhotovovania písomnosti spätých s touto činnosťou a tvorby čiastkových rozborov efektov podnikania.

Učebné odbory SOUO

6445 2 Kuchár, kuchárka
Absolvent sa uplatní v podnikových alebo súkromných zariadeniach spoločného stravovania ako kuchár. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore spoločné stravovanie a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.

6444 2 Čašník, servírka
Absolvent sa uplatní v podnikových alebo súkromných zariadeniach spoločného stravovania ako čašník. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore spoločné stravovanie a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.

6460 2  Predavač
Absolvent sa uplatní v obchodnej sieti organizácií aj v súkromných predajniach ako predavač rozličného tovaru/textil, obuv, drogéria, elektrospotrebiče, domáce potreby a pod./. Zároveň má možnosť podnikania v obchodnej činnosti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore prevádzka obchodu a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.

2962 2  Pekár
Absolvent sa uplatní ako pekár vo veľkých pekárenských podnikoch, alebo v malých súkromných pekárňach. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore potravinárska výroba a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.

2964 2  Cukrár
Absolvent sa uplatní ako cukrár vo veľkých alebo malých cukrárenských podnikoch /aj súkromných/. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore potravinárska výroba a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.

6451 2  Cukrár pekár
Absolvent sa naučí technológiu výroby cukrárenských a pekárenských výrobkov. Uplatnenie bájde ako výrobca cukrárenských a pekárenských výrobkov, Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti,
Štúdium sa ukončuje výučným listom.

6451 2  Aranžér

Absolvent sa uplatní vo všetkých typoch prevádzok rôznych
    foriem vlastníctva, v službách a na výstavách, kde samostatne
    a zodpovedne vykonáva všetky aranžérske činnosti. Štúdium sa
    ukončuje výučným listom.

2954 2 Mäsiar
Absolvent sa uplatní v mäsovom priemysle vo výrobných podnikoch ako aj u súkromných podnikateľov pri spracovaní a predaji mäsa a mäsových výrobkov. Zároveň má možnosť podnikať v tejto oblasti. Štúdium sa ukončuje výučným listom. Po ukončení štúdia môže pokračovať v štúdiu popri zamestnaní v študijnom odbore potravinárska výroba a získať úplné stredné vzdelanie t.j. maturitu.
  <<< Späť                                        Hore