...Oficiálna         stránka SOU obchodného a DOŠ Prešov aktualizovaná 8. marca 2005...

BARMANSKY KURZ SOU obchodné a DOŠ Prešov

V dňoch 18.5.-22.5.2006 sa v priestoroch školy
SOU obchodné SDH č.3 Prešov
uskutoční
BARMANSKÝ KURZ
/zo získaním certifikátu/
Ďalšie informácie na č.t.:

051 7710863, 0905 565 855

BARMANSKÝ KURZ

V dňoch 26.1. až 29.1. 2005 sa uskutočnil v priestoroch SOU obchodného v Prešove barmanský kurz, ktorý lektorovali páni Milan Šefc -prezident SkBA sekcie Tatry , Ján Šuchta - viceprezident SkBA a juniorska a seniorska majsterka Slovenska slečna Zuzana Sedláková. Počas štyroch dni sa adepti barmanského umenia zasväcovali do tajov prípravy miešaných nápojov . Prvý deň sa oboznamovali s teóriou o nápojoch, ich pôvode , výrobe a gastronomickom uplatnení. Počas druhého a tretieho dňa sa venovali barmanskému inventáru, príprave pracoviska a práci s barmanskými médiami - shackerom, mix glassom, mixérom. Žiaci pracovali pod dohľadom a nadobúdali zručnosť pri príprave  daikiri, koktailov, fizzov, milshackes, sorbets, a mnoho iných miešaných nápojov. Posledný deň bol najťažší -boli to barmanské skúšky a barmanská súťaž.
Barmanské skúšky pozostavali z písomnej časti, za ktorú bolo možné získať až sedem bodov a praktickejčasti, za ktorú bolo možné získať 5 bodov. Pre úspešné absolvovanie skúšky bolo potrebné získať aspoň 6 bodov. Hodnotila sa úroveň vedomosti  z oblasti miešaných nápojov, hygiéna práce, príprava pracoviska,, správny výber surovín pri príprave konkrétneho nápoja, technika miešania, celkový prejav.
Aj keď to bolo náročné, všetci prítomní skúšky úspešne zvládli. Získali tak osvedčenie o absolvovaní barmanského kurzu IBA, ktoré je platné v Európe, Amerike a krajinách združených v medzinárodnej barmanskej asociácie IBA.
Hodnotiacu komisiu školskej barmanskej súťaže  tvorili majstri odborného výcviku - pani Anna Evinová, pani Emília Sabolová, pán Ivan Šípoš.
Výsedky školskej barmanskej súťaže:
1. miesto          Oľga Cichá        -  3.B
2. miesto          Peter Malast       -  2.A